Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

na-upce-se-bude-mluvit-o-digitalizaci-vs0102102.jpg

Experti na IT, zástupci státu a vysokých škol se sejdou na celostátní konferenci, kterou pořádá Univerzita Pardubice. Akce s názvem Digitální transformace univerzit se zabývá klíčovým tématem pro mladou generaci studujících. Třetí ročník konference proběhne 10. a 11. září v aule a prostorách konferenčního centra Univerzity Pardubice.

První den se konference bude věnovat zejména vrcholovému managementu univerzit a strategickým tématům jako je procesní řízení jako nezbytný předpoklad digitalizace. Diskutovat se bude také o legislativních aspektech digitalizace nebo aktivitě státní správy v této oblasti. Druhý den konference se zaměří na IT rovinu digitalizace. Zástupci univerzit budou prezentovat svá řešení a zkušenosti s konkrétními technologiemi zaměřenými na digitalizaci procesů, datovou analytiku či kybernetickou bezpečnost. Součástí jsou i stánkové prezentace a workshopy vybraných dodavatelů.

Konference se zúčastní zástupci mnoha českých vysokých škol, ministerstev i firem, mezi nimi například náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Miller, rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, rektor Vysoké školy chemicko-technologické Milan Pospíšil, prorektor pro rozvoj, legislativu a informační technologie Masarykovy univerzity Radim Polčák nebo Jan Petr, který je koordinátorem Zákona o právo na digitální služby z Digitální a informační agentury.

Vystoupí také rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek. UPCE se letos stala první českou vysokou školou, která přijatým studentům na všech sedmi fakultách nabídla možnost zapsat se ke studiu elektronicky.

Konference Univerzity Pardubice se koná pod záštitou MŠMT a EUNIS a ve spolupráci
se sdružením CESNET a společnostmi Microsoft, dolphin consulting a.s., Seyfor, a.s., ALVAO s.r.o., Dell Technologies a dalšími.

Více informací najdete zde: DTU | Digitální transformace univerzit (digitalni-transformace-univerzit.cz)

Pardubice 5. září 2024

Mgr. Martina Macková,